| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 30 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 22 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 95 A |
| Schedule B | 8541300080 |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 100 µA |
| On-State Current | 12 A |
Stock: 5527
Distributors
pcbx
Unit Price$0.86946
Ext.Price$0.86946
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.86946 | $0.86946 |
| 10 | $0.44970 | $4.49700 |
| 25 | $0.43252 | $10.81300 |
| 50 | $0.41600 | $20.80000 |
| 100 | $0.40010 | $40.01000 |
| 300 | $0.35431 | $106.29300 |
| 500 | $0.31376 | $156.88000 |
| 1000 | $0.28640 | $286.40000 |
| 3000 | $0.26230 | $786.90000 |
| 5000 | $0.24023 | $1201.15000 |
| 10000 | $0.23254 | $2325.40000 |
